Hamburger Kaç Kaloridir? Hamburger Nekadar Kalori İçerir?

hamburger kaç kaloridir hamburgerin kalorisi nedirBütün dünyada tüketimi başta diyetisyenler ve doktorlar olmak üzere uzmanlar tarafından tartışılan ve yararlarından daha çok sağladığı zararlarla konuşulan, içerdiği katkı maddelerinin vücut üzerindeki olumsuz etkileri dile getirilen hamburger, özellikle çocuk ve gençlerin yaygın olarak tükettiği  bir yiyecektir. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülkede savaş açılan besinlerden birisidir ve çok sayıda ülkede okul kantinlerinde satışı yasak olan bir gıdadır.

Hamburgerin saha sağlıklı  olması için evde hazırlanması ve etinin katkısız olması gerekmektedir. Fast food zincirlerinde satılan hamburgerin içeriği tam olarak bilinmemekte yağ oranının çok sağlıksız olduğuna vurgu yapılmakta ve sık tüketiminin kalp-damar hastalıklarından kanser türlerine kadar çok çeşitli hastalıklara davetiye çıkarttığı belirtilmektedir.

Hamburgerin Kalori Değerleri
1 adet hamburger ortalama 120 gramdır ve en az 400 kalori ihtiva etmektedir. Bu değer double ya da çift etli menülerde 1000 kaloriyi bulmaktadır. Fast food zinciri içinde yer alan restoranlarda asitli içecek ve patates cipsi ile beraber tüketilen bir hamburger menüsünde 1200’ den fazla kalori bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Vokswagen Polo Trendline, Comfortline ve Chrome Edition Modelleri başlıklı makalemizde vw polo ve vw polo inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın