Tavuk Göğüs Eti Kaç Kaloridir? Tavuk Göğsünün Kalorisi Nedir?

tavuk göğüs eti kaç kaloridirTavuk eti,  dengeli ve sağlıklı beslenmede yeterli miktarda yer verilmesi gereken ve kalori değerleri sebebiyle kırmızı ete tercih edilen, sağlıklı bir beyaz ettir. Mineraller açısından zengin olmakla birlikte kolesterol değeri bulunmaktadır ve bu yüzden dikkatli tüketilmelidir. Tavuk etinde yağ oranı düşük olduğu için göğüs eti daha çok tercih edilmektedir. Tavuk göğüs eti  hem lezzetli hem de protein kaynağı olması bakımından sağlıklı bir besindir.

Tavuk Göğüs Eti Pişirme Yöntemine Göre Kalori Değerleri
 Haşlanmış tavuk göğsünün 100 grama denk gelen küçük bir tabak porsiyonunda 150 kaloribulunmaktadır.
 Izgara olarak hazırlanan bir porsiyon tavuk göğsünde kalori miktarları haşlama tavuk göğsü ile hemen hemen aynı olmaktadır. Bir porsiyon –yaklaşık 100 gram- ızgara tavuk göğsünün kalori aralığı 140-150’ dir. Derisiz ızgara tavuk göğsünde 100 gramın kalori değeri 110-120’dir.
Kızartma olarak hazırlanan tavuk göğsünün kalori değeri, yağ kullanılması sebebiyle haşlama  ve ızgara tavuk göğüs etine oranla artmaktadır. 100 gramlık derili bir porsiyon kızarmış tavuk göğsü eti 210 kalori civarındadır. Derisiz ve kızarmış tavuk göğsünün 100 gramında 160-170 kalori bulunur.

Bir önceki yazımız olan Vokswagen Polo Trendline, Comfortline ve Chrome Edition Modelleri başlıklı makalemizde vw polo ve vw polo inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın