Tereyağı Kaç Kalori? Tereyağının Kalorisi Ne?

Tereyağı doğal hayvansal bir yağdır içerisinde kalp sağlığımız için yüksek öneme sahip yağ asitleri ihtiva etmektedir. Bu nedenle tereyağı tüketmek aşırıya kaçmamak şartıyla sağlıklıdır. 100 gram tereyağı 720 kaloridir. 1 dilim ekmek üzerine 10 gram yağ sürdüğünüzde ortalama 120 kalori gelir (ekmekle birlikte). Bir yemek kaşığı kadar tereyağı 20 gram gelir bu da 145 kaloridir ortalama. Tereyağını mümkün olduğu kadar az tüketmeye çalışın diyet yapıyorsanız yağlardan uzak durmanız gerekir. Diyetisyeniniz aksini belirtmediği sürece günlük 1 tatlı kaşığından fazla tereyağı almamaya özen gösterin.

tereyağı

 

Yağ yakmak öncelikle az yağ alımı ile olur fakat vücudumuzun dışarıdan bir miktar yağ alınmasına da ihtiyacı vardır diyet olsa bile 1 tatlı kaşığı kadar zeytin yağı veya tereyağ kullanmanızda fayda var. İç organlarımızın sağlığı açısından az miktarda doğal yağ alımı faydalı olacakatır. Zayıflama sürecinde önemli olan günlük kalori ihtiyacınızın altında kalori almak bu sayede yağ stoklarınızı eritmektir. Bu kilo verme işi de sabır ve azim gerektiren bir süreçtir.

 

 

Bir önceki yazımız olan ANDROİD 4.4 KitKat İşletim Sistemi Göz Doldurdu başlıklı makalemizde Android 4.4 KitKat, buluttan yazdırma özelliği ve Google’nin yeni işletim sistemi Android 4.4 KitKat hakkında bilgiler verilmektedir.

,

No comments yet.

Bir Cevap Yazın