Vokswagen Polo Trendline, Comfortline ve Chrome Edition Modelleri

Vokswagen Almanya’nın en büyük otomobil markalarından biridir. Küçük sınıf araçlarından olan Polo’da ilk dikkat çeken şey, aracın dizaynındaki modernleşme oluyor. Son tasarımı daha atletik ve spor bir görünüme sahip.

Üç farklı seçenek sunuluyor: Trendline, Comfortline ve Chrome Edition.

Trendline 1.2 litre motor hacmine sahip. Comfortline 1.4 ve 1.6 lt motor seçenekleri sunuyor. Chrome Edition ise 1.4 lt hacimli.

Hep küçük hacimli olduğu için eleştirilir Polo. Ancak bu küçüklük, araca hızlı ve çevik hareket edebilme olanağı sağlıyor. Polo, trafikte küçük araçların maruz kaldığı sıkıştırılma sıkıntısını işte bu çeviklikle aşabiliyor. Polo’nun emniyet ve güvenlik donanımları bu nedenle de en üst seviyede tutulmuştur.

VW-Polo

2014 model Volkswagen Polo’nun dış dizaynına bakıldığında, ön farlar ve ön ızgarasına eklenen sis farları güçlü bir görünüm kazandırıyor. Sis farları sadece arabaya hava katmıyor, sisli ve yağmurlu havalarda, görüş mesafesi düştüğünde, oldukça etkili bir aydınlanma da sağlıyor.

Polo’nun aeordinamik yapısı da güvenli ve rahat bir sürüş olanağı sağlıyor. Genel olarak spor bir görünüme sahip.

Polo’da immobilizer bulunmakta. Bu kontağa bağlanan elektronik bir devredir. Bu devrenin bir parçası da kontak anahtarı içindedir. Bu nedenle aracın düz kontak ile çalıştırılması mümkün değildir. Bu sistem Polo’nun standartları içindedir.

Makyajli-VW-Polo-2014-12

Eski Polo’ların aksine yeni dizaynda geniş bir iç hacim mevcut. Özellikle arkada oturanlar için dizlerin sıkışmasındaki sorun en aza indirilmiş.

Ayrıca elektrik ısıtmalı ve ayarlanabilir aynalar, her araçta standart olarak sunuluyor ve kullanım açısından büyük rahatlık sağlıyor.

Konsolun boyutları şaşırtcı şekilde değiştirilmiş. Kullanım rahatlığı açısından ergonomik özellikleri dikkat çekiyor.

Konsoldo yer alan CD çalardan MP3 dinlemek imkanı da var. Bu şekilde aracın içinde daha geniş bir müzik kaynağı olacak. Ayrıca müzik sistemine farklı ses cihazları da bağlanabiliyor. Hatta istenirse navigasyon cihazı bile konabilecek.

Aracın arka tamponuna yerleştirilen park sensörleri ile hem hareket halindeyken arkadaki araçları kontrol etmek hem de park sırasında daha rahat manevra yapabilmek mümkün olacak. Park sensörleri, yaklaşım sırasında yakındaki nesnelerin uzaklığına göre sesli uyarı yapmaktadır.

Otomobilde düz vites ya da otomatik vites seçenekleri mevcut. Vites geçişlerindeki serilik ilgi çekici boyutta.

Aynı zamanda motorun performansı ve sağladığı yakıt tasarrufu, sınıfındaki diğer araçlara göre üstün nitelikte. Yeni modelinde yakıt tüketimi en az indirilmiş. Örneğin düz vitesli Trendline modelinin 100 kilometredeki yakıt tüketimi, şehir içinde 7.3 şehir dışında ise 4.5 litredir.

Polo, benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahiptir.

Polo Trendline’nın standart donanımında şunlar yer alır:

Elektrikli ön ve arka camlar
Radyo CD MP3 çalar, 6 adet hoparlör
Aux-in harici ses girişi
Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu
Ayarlı elektrohidrolik direksiyon
Tam boy stepne
Gövde rengi tamponlar
Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar
Manuel klima
Uzaktan kumandalı merkezi kilit
Soğutmalı torpido gözü
ABS
Arka sis farları
Immobilizer
Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları
14 inç çelik jantlar

Bir önceki yazımız olan Bir Porsiyon Çorba Kaç Kaloridir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

,

No comments yet.

Bir Cevap Yazın