Zeytin Ağacı Bitkisi ve Zeytinin Faydaları

ZEYTİN AĞACI

Anayurdu ülkemiz ve Akdeniz Havzası olan zeytin kış mevsiminde yaprak dökmeyen ve ağaç formunda gelişen bir bitkidir. 10 m’ye kadar boy atabilir. Dal ve sürgünlerinde karşılıklı dizili derimsi dokulu, elipsten mızrak biçimine kadar değişen ve kenarları düzensiz dişli yapakları vardır. Bu yaprakların üstü hafif parlak koyu yeşil renkli, altı ince beyaz tüylerle kaplı olup sanki gri renkli gibi göründüğünden zeytin ağaçları uzaktan gümüşi renkte gözükür. Bitkinin yaz mevsiminde yaprak koltuklarından uzayıp salkımlar halinde açan beyazımsı yeşil renkli çiçekleri küçük ve gösterişsizdir. Bu çiçeklerinden oluşan meyveleri sonbahar mevsiminin sonlarına doğru uzunca oval biçimli koyu yeşil ve kara-mor alacalı renkte meyveler halinde olgunlaşır. Tek sert çekirdekli olan bu meyvelerin tadı pek acıdır.

zeytin

ZEYTİN AĞACININ FAYDALARI

1.Zeytin ağacının çiçekleri ruhsal ve duygusal yönden kendini bitkin hisseden kişilere yardımcı olur. Öyle ki, bu durumdaki insanlar kendilerini günlük yaşamın mücadelesini veremez durumda bulurlar. Burada zeytinin sağladığı deva, kişilerin kilitlenmiş enerji gücünü açmaya; akıl, beden ve ruhsal yönden eski kapasitelerini bulmaya yarar.

2.Ayrıca zeytin ağacının yaprakları yüksek tansiyona karşı etkilidir.

ZEYTİN AĞACININ TEDAVİDE KULLANIMI

1. durumda zeytin ağacının çiçekleri yazın açtığında saplarıyla toplanır. Bunlar su dolu kap içine baş aşağı konulur ve su kaynatılır. Daha sonra ateşten indirilen kabın içindeki suya beş-altı damla konyak damlatılır. Ilıtılan bu dekoksiyondan günde iki kez bir çay fincanı içilir.

2. durumda zeytin ağacının körpe yaprakları her mevsimde toplanarak ve iyice kaynatılarak elde edilen dekoksiyon günde iki-üç kez birer çay fincanı olarak içilir.

Bir önceki yazımız olan Google AdSense Ne Kadar Kazandırır? AdSense Kazanç Sırları 5 başlıklı makalemizde adsense, adsense kazanç ve adsense kazanç sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

No comments yet.

Bir Cevap Yazın